Нетішинської міської ради
Шепетівського району
Хмельницької області

Історія закладу

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Нетішинської гімназії «Ерудит» Нетішинської міської ради Шепетівського району

Хмельницької області

Навчальний заклад відкритий у 1988 році. Відповідно до рішення виконавчого комітету Славутської Ради народних депутатів від 6 липня 1988 року за № 127 має статус середньої загальноосвітньої школи ІІІ ступенів. З дня державної реєстрації є юридичною особою, що має печатку і штамп. Засновником школи є міська рада, яка здійснює фінансування, матеріально-технічне забезпечення закладу.
Першим директором школи була призначена Вишнякова Адель Миколаївна.
У 1992 році школу очолив Роюк Олександр Агейович. У цей час гуртується педагогічний колектив, міцніють традиції,  школа стає лідером інтелектуальних змагань. На початок 1994-1995 навчального року у школі навчалося 2 500 учнів. 
З квітня 1995 року до вересня 2002 року директором школи була Моцик Марія Адамівна., спеціаліст вищої категорії, «вчитель-методист», «Відмінник освіти України», Заслужений працівник освіти України. У вересні 2003 року директором школи знову стає Роюк Олександр Агейович.
Із 28 жовтня 2021 року директором ліцею є Конончук Надія Володимирівна.
01 вересня 1996 року Нетішинська середня школа № 3 Хмельницької області перейменована в Середню загальноосвітню школу №3 І-ІІІ ступенів міста Нетішина Хмельницької області.
06 квітня 2001 року рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради № 110 Середня загальноосвітня школа № 3 І-ІІІ ступенів міста Нетішина Хмельницької області перейменована в Навчально-виховний комплекс «Середня загальноосвітня школа І-ІІ ступеня та ліцей».
У вересні 2001 р. середня зош № 3 реорганізована в заклад нового типу: навчально-виховний комплекс «Середня загальноосвітня школа І-ІІ ст. та ліцей», який підпорядковується Нетішинському міському управлінню освіти. Утворено бухгалтерію.
26 січня 2004 року рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради № 10 Навчально-виховний комплекс «Середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей» перейменована в Нетішинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей» Нетішинської міської ради Хмельницької області.
Нетішинський НВК у 2006 році став лауреатом конкурсу «100 найкращих шкіл України». У 2007 році схвалено діяльність Нетішинського НВК із апробації та реалізації моделей ОКН (осмислювально-концентроване навчання) і визначено заклад опорною школою із запровадження технології осмислювально-концентрованого навчання в Хмельницькій області.
Досягнення освітянського колективу Нетішинського НВК, що трансформує ідеї в конкретну практику, здійснює пошук оптимальних шляхів навчання та виховання, розробку власних наукових проектів, були представлені у збірнику «Флагмани освіти Хмельниччини» (2009 р.), який презентує доробки кращих педагогічних колективів області.
У 2010-2011 році регіональна експертна комісія управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації підтвердила рішення експертної комісії при відділі освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради про атестацію закладу. Нетішинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ст. та ліцей», що ствердився як один із кращих загальноосвітніх закладів в освітньому просторі Хмельниччини, атестований з відзнакою.
У 2013 році Нетішинський НВК визнано кращим закладом у області (ІІ місце) за результати участі учнів у обласних та всеукраїнських олімпіадах. У 2013 році лауреатом Хмельницької обласної премії ім. Миколи Дарманського в галузі освіти та науки стала Клочко Алла Євгенівна, вчитель історії та курсу «ЛІС», переможець обласного конкурсу «Класний керівник 2013 року», у 2024 році – Ірина Ковалінська, вчитель української мови та літератури; переможцями та призерами обласного конкурсу «Учитель року» упродовж 2015-2024 року стають Штогун Наталя, вчитель світової літератури, Скрипнюк Тамара, вчитель французької мови, Смичок Ірина, вчитель хімії, Онойко Артем, вчитель інформатики, Зоряна Кирилюк, вчитель основ здоров’я. Щорічно педагоги стають переможцями і призерами обласного конкурсу-виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування».

24 червня 2022 року рішенням двадцять четвертої сесії Нетішинської міської ради VIII скликання №24/1471 Нетішинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей» Нетішинської міської ради Хмельницької області перепрофільовано (змінено тип) та перейменовано у Нетішинський ліцей № 3 Нетішинської міської ради Шепетівського району Хмельницької області;
14 липня 2023 року рішенням тридцять восьмої сесії Нетішинської міської ради VIII скликання №38/1865 Нетішинський ліцей № 3 Нетішинської міської ради Шепетівського району Хмельницької області перепрофільовано (змінено тип) та перейменовано у Нетішинську гімназію «Ерудит» Нетішинської міської ради Шепетівського району Хмельницької області.
Нетішинська гімназія «Ерудит» знаходиться за адресою: м. Нетішин, пров. Миру, 5, Шепетівського району, Хмельницької області.
Основним завданням гімназії є :
створення безпечного, функціонального, комфортного (в тому числі інклюзивного) середовища;
забезпечення високої якості освіти та формування ключових компетентностей здобувачів освіти, партнерської взаємодії;
розвиток професійних компетентностей педагогів, інноваційна діяльність та академічна свобода;
розвиток управлінських процесів у школі на основі сучасних технологій (в тому числі інформаційних).
Мережа гімназії нараховує 41 клас, в яких навчається 1120 учнів, до послуг учасників освітнього процесу  4 кабінети інформатики, 2 спортивних зали, їдальня, бібліотека та читальна зала, 4 майстерні для технічних та обслуговуючих видів праці, актова зала, конференц-зала, STEM-лабораторія.

Школа гордиться ветеранами педагогічної ниви, які щоденною працею плекали  її імідж: Гасюк Любов Павлівна, вчитель хімії, яка у  2000 році підготувала переможця Міжнародної олімпіади з хімії; Юр’єв Юрій Леонідович, вчитель фізики, який неодноразово готував переможців обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсів та олімпіад з фізики, науково-технічної творчості; Чепкасов Юрій Олександрович, вчитель фізичної культури, який любив дітей та бачив у кожному з них особистість, був Художником, Музикантом, Людиною; Юрчук Тамара Антонівна, вчитель початкових класів, згуртувала творчий колектив учителів початкових класів.
Заклад має наукове спрямування, постійно лідирує в місті як школа, що готує переможців міських, обласних та всеукраїнських олімпіад, конкурсів, МАН. Здобувачі освіти та їх наставники беруть участь в олімпіадах, турнірах, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, екологічних, спортивних, патріотичних змаганнях, працюють у галузі наукових досліджень та винахідництва, як-от: Міжнародний конкурс International Scienceand EngineeringFair, Всеукраїнський конкурс ІНТЕЛ-ЕКО, ІНТЕЛ-ТЕХНО, Міжнародна олімпіада Геніїв екологічного спрямування  GeniusOlympiad  (саме в цьому конкурсі найкращим закладом освіти України в 2023 році був визнаний Нетішинський ліцей № 3), Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, інтернет-олімпіада з математики, Всеукраїнський турнір з медіаграмотності, Всеукраїнський конкурс з інфомедійної грамотності, Всеукраїнський проєкт зі створення найбільшого електронного словника українським мовно-інформаційним фондом Національної академії наук України, проєкт Малої академії – «Агенти змін», «Юніор-дослідник», Всеукраїнський відкритий марафон з української мови, обласний конкурс наукових проєктів «Молодіжна наукова ліга Хмельниччини: сучасний дискурс», Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань», конкурс-захист учнів – членів МАН України, Всеукраїнська дитячо-юнацька патріотична гра «Джура», Всесвітній день руху заради здоров’я.
У 2023 році учениці закладу стали учасниками української делегації на Міжнародній олімпіаді Геніїв, що представили Україну в Рочестерському технологічному інституті, штат Нью-Йорк: срібний призер Іванна Радиця (учителька Надія Конончук), бронзові призери Єлизавета Бредіхіна, Каріна Галах (учителька Світлана Фабрицька).
Із 2001 року у школі працює учнівське наукове товариство «Ерудит», яке покликане об’єднувати та розвивати учнів, які прагнуть до самовдосконалення. Протягом цих років «академія» виховала близько 700 юних науковців, шукачів та досліджувачів. Серед її випускників кандидати та доктори наук у медичній та гуманітарних галузях, висококваліфіковані спеціалісти атомної енергетики, керівники державних та приватних структур. 
Стипендіатами Президента України ставали Статкевич Роман, Суханевич Роман, Яцук Сергій, Карпова Анна, випускники щколи.
Із 2022 року в школі діє медіакоманда «Вільні», а з вересня 2022 року медіакоманда розпочала щотижневий випуск дайджесту подій «Новини вільних» (куратор Ірина Ковалінська, Наталя Штогун), який популяризує діяльність закладу в мережі Facebook та Instagram.
Нетішинська гімназія «Ерудит» у 2021-2025 роках активно впроваджує проєктну діяльність. Участь у локальних, Всеукраїнських та Міжнародних проєктах: «Учитель НУШ – учителю основної школи», «Нація, яка читає, – непереможна», «STEAM-школа», Всеукраїнський освітній проєкт «Світ чекає крилатих» та «Ліга крилатих», «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», Усесвітній день Гідності, «Соціальні та емоційні навички XXI ст. LionesQuest», «Академічна доброчесність у дії», «Школа вільна від насильства» (за результатами участі в проекті кураторки Тетяна Сімчук та Наталія Штогун отримали пропозицію від ГО «Ла Страда Україна» презентувати досвід на Національному
рівні та долучитися до створення навчально-методичного посібника), «Безпечні школи», експериментальному проєкті щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в умовах правового режиму воєнного стану, відповідно до Постанови КМ України від 1 листопада 2024 р. № 1245.
Заклад є активним учасником  EdCampUkraine  — спільноти українських освітян, яка створена й діє за принципами всесвітнього руху EdCamp. У жовтні 2020 року за ініціативи тоді ще заступниці директора Надії Конончук на базі Нетішинського ліцею в онлайн-форматі було проведено афілійовану (не)конференцію  EdCamp  Netishyn «Учнівство й вчительство: як і чому навчати й навчатися». У березні 2023 року Нетішинський ліцей № 3 організував і провів Магістральну (не)конференцію міні- EdCamp  Netishyn «Відвага й відповідальність у вільному українському просторі: тримаймо стрій, колеги!»
З метою розширення освіти і залучення дотаційних ресурсів, міжнародного партнерства, програм неформальної освіти із жовтня 2021 року школа стала учасником Міжнародної програми PALS 2030, у 2024 році – школа отримала грант дитячого Фонду ООН (Юнісеф) закладам загальної середньої освіти та використала кошти на енергозбереження.
Свою місію та місію навчального закладу директорка Надія Конончук на сьогоднішній день окреслює так: «Створити освітній простір, де в кожного буде відчуття мети».
У 2022 році школі було передано частину спортивного майданчика, капітальний ремонт якого здійснювало УКБ Нетішинської міської ради, у 2024 році здійснено заміну вхідних дверей, № 1, 2, 3, осучаснено вхід №1 для учнів початкової школи, у 2025 році здійснено заміну усіх 7 зовнішніх дверей будівлі закладу освіти. У 2024 році на подвір’ї школи замайорів прапор, майвилно до якого було виконано працівниками ВП ХАЕС. Здійснюються спільним зусиллями педагогів, учнів та батьків зміни в осучасненні території школи, з’явилися сучасні оази квіткових рослин, кущів та дерев. Проводять щороку поточні ремонти приміщень, кабінети та класні кімнати відповідають концепції НУШ.


Перейти до вмісту