Нетішинської міської ради
Шепетівського району
Хмельницької області

Волонтерська діяльність закладу

                            #НаближаємоПеремогуРазом


У системі виховання «Я – особистість. Я – громадянин. Я - патріот України» Нетішинської гімназії "Ерудит" чільне місце відведено національно-патріотичному напрямку. Волонтерство як форма реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, засіб формування патріотичної якості особистості - важлива складова шкільного життя й ключовий аспект партнерської взаємодії з громадськими інституціями в межах закладу, міста, регіону.

Варто зауважити, що після 24 лютого 2022 року цей вектор діяльності нашого закладу перетворився на потужний волонтерський рух, де на основі принципів відкритості та добровільності єдиним фронтом виступають усі учасники освітнього процесу. Мова йде не про епізодичні дії у вигляді донатів для ЗСУ, а про власний волонтерський будинок на основі спільності педагогів, школярів, батьків та працівників закладу освіти. Це фактично конкретними справами, збором коштів та ресурсів, власними навичками та знаннями, навчанням та наставництвом тощо.

«Не словом, а ділом» - незмінний девіз колективу ліцею впродовж останніх дев'яти місяців. Виготовлення окопних свічок, плетіння маскувальної сітки, випікання солодощів для благодійних ярмарків, заготівля овочів, солінь та меду – далеко не весь перелік корисних справ, зроблених працівниками закладу та школярів за підтримки батьків як з власної ініціативи, так і в партнерстві з громадськими організаціями «Штаб». ». допомоги для ЗСУ м.Нетішин», «Жіночий батальйон» та ін.

Збір коштів та ресурсів створити грунтовно й адресно. За гроші, зібрані учасниками освітнього процесу, потреби отримати тепловізійну апаратуру для потреб одного з підрозділів ЗСУ, теплий одяг – для штурмового загону, де служить випускнику нашого закладу, забезпечили придбання дрона для військовослужбовців нашої громади. В об'єктивi опiки та допомога не лише захисники та захисники, а й люди з обмеженими можливостями, безпритульні тварини та зимуючі птахи. Активно проходять акції «Зігрій теплом свого серця», «Українському війську – українську книгу», «Щедра лапа», «Нагодуй зимуючих птахів», «Кава для ЗСУ», «Зможемо – переможемо», «Творимо добро разом», «Оберіг для ». війни ЗСУ» та багато інших добросправ.

Важливим напрямком волонтерської діяльності є допомога учнівства та виховання власними навичками, знаннями, навчанням та наставництвом. Уже в 2022 році команда ліцею долучилася до навчання щодо проведення уроків доброти, марафону добрих справ, Всесвітнього дня гідності, ініційованих громадськими організаціями EdCamp Ukraine та #ЩедрийВівторок. Юні волонтери та волонтерки, спільно з відповідальним учительством навчаються інших тому, що важливо долучатися до добрих справ, як це правильно робити та надихати на гідні вчинки. Лідерка учнівського самоврядування Юлія Козак за підсумками 2022 року стала сертифікованою учасницею Всеукраїнської школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін». За вмілої координації та підтримки куратора Ірини Ковалінської й керівника закладу Надії Конончук старшокласниця успішно виконала проект «Арткластер «Art Space» (облаштування рекреаційної зони в рамках ліцею силами учнівства та вчительства). Свій талант до образотворчого мистецтва широко пропонує школярі у корисних цілях. Юними активістами у тандемі із педагогами Наталею Шостак, Іриною Ковальською та Іриною Ковалінською було оздоблено стіну біля їдальні в стилі комікс. Картина восьмикласниці Діани Гуменюк за ініціативи авторки була виставлена ​​на аукціоні «Картина для галереї – коштує для ЗСУ». Представники учнівського самоврядування записали відео зі словами підтримки та вдячності військовослужбовцям, долучалися або поставили ініціаторами відео челенджів «Привітай захисника», «Дякуємо, що живі», реалізації локальних проектів «Нація, що читає – непереможна!», «Допомагаємо – перемагаємо!». 

Родзинкою цього навчального року та своїм рідним інформаційним рупором, який популяризує діяльність Нетішинської гімназії "Ерудит" у соціальних мережах, є шкільна медіакоманда та їх #Новини_вільних (посилання на групу ліцею у соцмережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/756655691472722 /про ). 

Ось так, пліч-о-пліч, щохвилини та щодня ми разом наближаємо перемогу України. Ми не втомлюємося та тримаємо стрій у складі найпотужнішого волонтерського фронту у світі.

Сімчук Тетяна Ростиславівна,

 заступник директора з виховної роботи 


Перейти до вмісту