Нетішинської міської ради
Шепетівського району
Хмельницької області

Магістральна (не)конференція міні-EdCamp Netishyn “Відвага й відповідальність у вільному українському просторі: тримаймо стрій, колеги!”

Магістральна (не)конференція міні-EdCamp Netishyn “Відвага й відповідальність у вільному українському просторі: тримаймо стрій, колеги!”
18 березня на базі Нетішинський ліцей #3 відбулася Мега подія - Магістральна (не)конференція міні-EdCamp Netishyn "Відвага й відповідальність у вільному українському просторі: тримаймо стрій, колеги!"

Демократичний та відкритий освітянський проєкт EdСamp Ukraine розпочався в 2015 році. Сьогодні він є найчисленнішим незалежним освітянським рухом у країні, до нього вже приєдналися понад 40 000 освітян. Він спрямований на професійний розвиток шкільних педагогів, підвищення статусу учительської професії, реформування системи освіти України. Цьогоріч хвиля EdСamp'ів у коробці 7.0 проходить під гаслом «Наближаємо перемогу».
Нетішинський ліцей №3 виборов право проводити мігістральну (не)конферецію вдруге, але в очному форматі ця подія відбувалася в Нетішині вперше. Школу обрано разом із 30 іншими закладами України як майданчик Нової української школи і відновлення української освіти від наслідків війни.
Програму магістрального заходу EdCamp Netishyn «Відвага й відповідальність у вільному українському просторі: тримаймо стрій, колеги!» укладено так, щоб кожен учасник та учасниця могли обирати самостійно, які експертні сесії відвідати; мали право на свою думку та могли її вільно висловити; хотіли презентувати свій досвід на паралелі вчительських сесій. До слова, на EdCampі у Нетішині після фасилітації 15 педагогів висловились про бажання провести дискусії на проблемні теми в освіті: громадянська активність, освіта й війна, медіа в освіті, мережеві застосунки у роботі педагогів, культурна репатріація, візуалізація в літературі та інші.
Важливою для освіти Нетішина стала панельна дискусія «Шкільний громадський бюджет: співдія заради перемоги». Учасники й учасниці були одностайними у тому, що не можна сидіти склавши руки. Уже в 2023 році було запропоновано підтримати запровадження в Нетішині нового інструменту громадської участі, завдяки якому активні старшокласники нетішинських шкіл мали б можливість через конкурс отримати кошти на реалізацію власних ідей для розвитку своїх шкіл та побудови спільноти активних молодих громадян.
У рамках панельної дискусії було презентовано Школу атомної енергетики «KhNPP Atomic School» - проєкт ВП ХАЕС.
На спеціальній сесії вели мову про відновлення освіти, її розвиток після перемоги. Одностайність була в тому, що змінюється не тільки світ, країна, але й школа, вчитель, учень/учениця. Тому кожен працює на якість, створює довірливий простір та допомагає подолати освітні розриви.
Родзинкою - подією у рамках (не)конференції стала благодійна вистава «Там, де війна, (не) ростуть квіти»! Глядачі вигукували «Браво» та мимоволі втирали сльози, бо емоції були різні, і жодного не залишили байдужим. Зібрано 8 270 грн., які будуть передані в один із волонтерських центрів міста. Вільне й відповідальне вчительство міста працює далі, наближає перемогу, вірить у ЗС України.

news_edcamp01
news_edcamp03
Перейти до вмісту