Нетішинської міської ради
Шепетівського району
Хмельницької області

День українського добровольця

День українського добровольця

Сьогодні, у надзвичайно відповідальний час для держави, український народ з особливою увагою ставиться до своїх Героїв - українських воїнів, яким захист рідної землі став найвищою честю, покликанням та обов’язком. Неабияка частка захисту суверенітету і цілісності України, які зі зброєю у руках відстоюють дані цінності в останні роки, належить українським добровольцям.

Щороку, 14 березня, Україна відзначає День українського добровольця відповідно до постанови Верховної Ради України № 1822 від 17 січня 2017 року. Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист України і захищають рідну землю від загарбників.

Хоч відзначення цього Дня є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячене, споконвіку супроводжує український народ – гуртуватися при спільній загрозі.

Подвигу учасників добровольчих формувань, які є символом справжньої мужності та героїзму людей, що стали на захист України, її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності, було приурочено урок мужності “Патріотизм не має віку”, під час якого ліцеїсти історичного профілю 11-Б класу мали можливість поспілкуватися із Петром Васильовичем КОСТЮКОМ, майором МВС у відставці, добровольцем спецпідрозділу “Богдан”, який уже 25 лютого 2022 р. у Василькові, що поблизу Києва, виконував завдання по захисту столиці зокрема та країни в цілому.

Михайло Вікторович ТАБОРЧУК, учитель предмета “Захист України”, зупинився на історії розвитку добровольчого руху ще з часів Запорізької Січі і до наших днів. Завідувач бібліотеки Тетяна МАТВІЙЧУК ознайомила присутніх із матеріалами, представленими на книжково-ілюстративній виставці “Воїни світла - воїни добра”. Присутні переглянули документальний фільм про добровольців “Мужні сини України”, а також хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, кому не судилося повернутися до рідних домівок, виконуючи свій громадянський і військовий обов’язок, мужньо чинять опір російській агресії.

event10_00_march23
Перейти до вмісту