Нетішинської міської ради
Шепетівського району
Хмельницької області

“Мандрівка в країну писемності”

“Мандрівка в країну писемності”

Історія виникнення книги бере свій початок з тих часів, коли, створивши писемність, людство починає шукати, як матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід. Упродовж віків друковані видання постійно вдосконалювалися, тому у світі існує безліч музеїв, експонатами яких є книги.
Напередодні Дня української писемності та мови до нашої гімназії завітав працівник Музею книги та друкарства міста Острог – Анатолій Хеленюк, на зустріч «Мандрівка в країну писемності» із учнями 6-А класу (кл. кер. Валентина Семенюк ) та 9-Д класу(кл. кер. Світлана Янчук).
Присутні дізнались про історію виникнення української книги, рукописні та друковані видання і роль Острога як центру книгодрукування в Речі Посполитій. Також діти змогли побачити найбільшу і найменшу книги із колекції музею (Євангелія XVIII ст., вагою 12 кг., та молитва водія, розміром 0,5x1,5 см. зі срібла). Родзинкою для присутніх було представлення прижиттєвого видання «Енеїди» І. Котляревського та історії появи на світ цієї книги у Санкт-Петербурзі в 1798 році.

Перейти до вмісту