Нетішинської міської ради
Шепетівського району
Хмельницької області

Тиждень безпечного інтернету

Тиждень безпечного інтернету
Сьогодні Інтернет – це важлива складова життя дітей та підлітків. Тому безпечна поведінка у кіберпросторі – одна з найважливіших навичок сучасності.
У рамках тижня безпечного Інтернету, з метою підвищення обізнаності батьків щодо ризиків та загроз онлайн-простору 7 лютого заступником директора з виховнох роботи Тетяною Сімчук проведено батьківський всеобуч (online).
Увагу учасників заходу було спрямовано на ознайомлення із:
особливостями розвитку дітей передпідліткового (9-12 років) та підліткового (13-16 років) віку (у т.ч. статеворольового);
ознаками, що свідчать про небезпечну взаємодію дитини в онлайні;
причинами та наслідками ризикованої поведінки підлітків в Інтернеті.
Також батькам було надано рекомендації щодо захисту дітей від онлайн-ризиків: сектингу, онлайн-грумінгу, сексторшену, кібербулінгу, ігроманії, а також залучення до небезпечних челенджів та квестів.
Окрему увагу батьків було привернуто й до інших загроз, які чатують на підлітків в онлайн-просторі:
втягнення/залучення підлітків до дій терористичного характеру: надсилання анонімних завідомо неправдивих повідомлень через електронну пошту про замінування навчальних закладів чи інших будівель/споруд (у т.ч. з ознаками сватінгу);
вербування спецслужбами рф з метою отримання інформації (фото, відео, геолокацію) про стратегічні об’єкти чи адміністративні будівлі.
Прикро визнавати, що дієвих швидких рішень для виховання дитини в цифровому середовищі не існує. Проте, якщо формувати стійкий характер та життєву позицію, розвивати критичне мислення та інформаційну культуру, діти впораються краще із ризиками кіберпростору.
Долаймо спільно виклики, створюймо разом безпечне середовище для наших дітей.
Учні 7 – А та 7 – Г кл. стали учасниками просвітницького заходу «Кібербезпека та захист інформації», який провела психолог Тетяна Сологуб. В ході заходу ознайомилися з ризиками в інтернеті; виробили систему дій при виникненні кібербулінгу та інших онлайн – загроз; засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті.
Лідерки учнівського самоврядування гімназії Софія Северенюк, Дарина Молотковець, Емілія Руда, Дарина Рудюк, Вікторія Жолобчук разом з педагогом – організатором провели квест для учнів 6-х класів «Інтернет – друг чи ворог? »
Виконуючи завдання квесту, команди класів формували навички безпечного спілкування та поведінки в Інтернеті.
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися та працювати!
Навчання правилам безпечної поведінки у цифровому середовищі та розвиток критичного мислення варто розпочинати з раннього шкільного віку. Адже дітлахи є активними користувачами як соціальних мереж, так і мережі Інтернет загалом.
А що здатне забезпечити ефективність такого навчання? Це - Ігрова діяльність. Гра не лише навчає, а й розвиває, виховує, розважає, соціалізує.
Отож, протягом тижня безпечного Інтернету педагоги та учні гімназії навчалися граючись.

Перейти до вмісту