Нетішинської міської ради
Шепетівського району
Хмельницької області

Тиждень профорієнтації

Тиждень профорієнтації
Здобувачі освіти 15 -річного віку вже мають більш менш сформоване уявлення про професії, їх різновиди. Також з уроків правознавства поінформовані про основи трудового законодавства України. То що може бути цікавим та корисним девʼятикласникам з питань профорієнтації?
У рамках тижня профорієнтаційної роботи, як тренер Національної тренерської та медіаторської мережі ГО «Ла Страда - Україна» Тетяна Сімчук вирішила перевірити/закріпити рівень знань учнів 9-Д класу про ризики, загрози неофіційного працевлатування, небезпеку потрапляння в трудове рабство і експлуатацію. А щоб підвищити зацікавленість до означеної теми, сформувати вміння працювати в команді, розвинути культуру спілкування, провела заняття у формі квесту. Учнівство охоче виконувало завдання на станціях «Правда/брехня», «Подбай про себе», «Правознавча» тощо.
Вмілими, організованими та відповідальними помічниками під час заходу (керівниками станцій) стали вихованці рою «Волинські гайдамаки» (учні цього ж класу)
Позитивний настрій, невимушена атмосфера та ентузіазм всіх учасників надихає/мотивує вчителя та учнів до співпраці.
Педагог – організатор Марина Бродська провела з учнями 9- А класу профорієнтаціфйне заняття з елементами тренінгу «Моє прекрасне майбутнє». Мета заняття – допомогти самовизначитися з вибором майбутньої професії.
Під час спілкування здобувачі освіти знайомилися з інформацією статистів про актуальність професій на ринку праці, виконували різноманітні завдання, працювали в групах. Вправи «Вдалий і невдалий вибір», «Орієнтир» мотивували учнів до свідомого вибору майбутньої професії, адже робота обрана відповідно до власних вподобань, можливостей, навиків забезпечить успішне життя.

Перейти до вмісту