«Шевченко – наш сучасник». Саме під таким гаслом пройшов захід з нагоди 212-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка в гімназії «Ерудит» під керівництвом класного керівника 6-Б класу Світлани Фабрицької та класного керівника 8-А класу Валентини Семенюк. Слід відмітити, що захід був знаковим , бо проходив саме в той період, коли ми відзначаємо 65-ту річницю з дня заснування Національної премії України імені Тараса Шевченка. Це найвища державна нагорода за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Символічно, що саме в Шевченківський період календаря проходило урочисте вручання «захалявних книжок захисника України», які були виданні з посильною допомогою наших небайдужих малих «меценатів» та за сприяння Всеукраїнського Благодійного фонду імені Тараса Шевченка ( голова фонду – Людмила Красицька – правнучка Тараса Григоровича по його рідній сестрі Катерині). Тільки уявіть: через 200 років рід Кобзаря продовжує його справу!
З особливим захопленням учасники заходу слухали звернення по відеозв’язку одного з авторів поезії цього унікального видання Леоніда Жилка-Ковальчука. Воно містить твори Кобзаря, твори відомих поетів та письменників, а також поезії наших захисників та захисниць, кому не байдуже українське слово та думка. Саме таку книжечку ховав від жандармів у чоботі за «халяву» наш Тарас у засланні. Сьогодні наші воїни тримають у кишенях однострою схожі маленькі збірки як оберіг і джерело сили. Вручаючи книжки дітям, які долучилися благодійно до їх видавництва, а також Діані Гудзь, переможниці Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» та Діані-Катерині Парфенюк, переможниці Всеукраїнського краєзнавчого конкурсу «От де, люди, наша слава» Світлана Фабрицька відзначила, що ця книжка– символ єдності, генетичний код нації. До речі, отримала унікальну книжку наймолодша меценатка, учениця 2-А класу Анна Семенюк, яка особисто долучилася до благодійної акції. Душевно лунала поезія Галини Чабанової про Тараса Шевченка з вуст шестикласників Матвія Стасюка, Уляни Шмигельської та Андрія Сюсюкова, авторська поезія Леоніда Жилка-Ковальчука у виконанні Дари Касьяненко. Майстерно прозвучали рядки Кобзаря, продекламовані ученицею 6-а класу Анною Школьнюк. Учасники заходу були зачаровані неперевершеним виконанням пісні на слова Тараса Шевченка ученицею 6-А класу Таісою Черухою. Ведучі заходу,учні 8-а класу Михайло Мельник та Анна Яковчук додавали драйву своїм захопленням цією важливою благодійною акцією. І це не дивно,бо саме Шевченко є однією з найвищих вершин духу світового, водночас нашою українською совістю, нашою найбільшою правдою. Як сказав Богдан Лепкий: «Кобзар дав нам «історичну програму» на всі віки». Говорячи про Шевченка, ми думатимемо про самих себе. Він і досі є нашим дзеркалом, вдивляючись у яке, ми, хочемо того чи ні, змушені питати себе, хто ми є і які ми є…
До Дня народження Тараса Шевченка у бібліотеці/медіатеці відбувся конкурс читців поезії «Поетичний перегук: декламуємо Шевченка». Було людно, затишно й по-особливому творчо.
До участі долучилися 40 юних декламаторів, які з натхненням читали вірші Великого Кобзаря. Кожен учасник намагався передати силу й красу Шевченкового слова, тому виступи були щирими та емоційними.Членам журі було дуже непросто обрати найкращих, аджевсі діти старалися і показали гарний рівень підготовки, тому переможців визначили у вікових категоріях. Найкращими читцями стали
• серед учнів 2-х класів Цюра Дмитро (3-Г);
• серед учнів 4-х класів — Власова Анна (4-Б) та Іванчук Владислава (4-В).
Щиро дякуємо усім учасникам конкурсу! Діти розкрили свій творчий потенціал, доторкнулися до поетичного світу Шевченка. Приємним сюрпризом стало те, що кожен учасник отримав маленьку нагороду на згадку про цю подію. Нехай слово Шевченка й надалі надихає юних читачів любити українську поезію та свою Батьківщину.





